İsmil Kaplıcası

Tarih 10-01-2013

 İSMİL KAPLICASI VE FAYDALARI

İsmil Kaplıcasında aradığınız konforu bulabilirsiniz. Termal suyuyla dolu açık yüzme havuzu,  fizik tedavi rehabilitasyon merkezi termal basınçlı duşlar, İçme Inhilasyonu hatta çamur banyosu bile bulunmaktadır. Ayrıca kaplıca tesisinde aradığınız herşey mevcuttur. Yürüyüş parkurları, güneşlenme, eğlence mekanları, marketi, otoparkı, botanik bahçesi, tenis ve golf sahaları, seracılık ve tıbbi bitki üretim merkezleri ile size bütün rahatlığı sunmaktadır. Kaplıcaya gittiğinizde hem bedenen hem de ruhen dinlenmiş olacaksınız.

Kaplıca tesisinin içinde termal kaplıca evleri 150 daire ile hizmet vermektedir. Belediyeye ait açık-kapalı termal havuzlar, 12 dairelik kaplıca evleri ve 12 dairelik apart oda sistemi ile işlettiği termal tesisi bulunmakta yerli ve yabancı misafirlere ve Konya civarına şifa dağıtarak hizmet vermektedir.

Yeri:Konya -Ereğli karayolu üzerinde bulunan İsmil Kasabası’ndadır. Konya kent merkezine 50 km mesafededir.

Ulaşım: Konya ‘ya gitmek için bir çok alternatifiniz vardır. Otobüs ,tren ,hava yolu ve hızlı tren. Eğer doğudan otobüsle gelecekseniz hayliyle İsmil kasabası’nın içinden geçeceksiniz demektir. Yolda inebilirsiniz. Hava yolu , başka bir güzergahtan otobüs ya da trenle Konya’ya gelmişseniz o zaman İsmil Belediyesi’nin düzenlediği otobüs seferlerini kullanacaksınız . Karatay Otobüs terminalinden 40 dakikada kasabaya ulaşılmaktadır.

Suyun Özellikleri: İsmil Kaplıcasının özellikleri şu şekildedir.

Suyun Sıcaklığı : 45 ºC ‘dir.

Toplam Mineralizasyonu: 3300 mg

Kaplıcanın Faydaları

Romatizma hastalıklarına fayda sağlar.

Kadın hastalıklarına iyi gelir.

Sindirim sistemi bozukluklarına faydalıdır.

Sinir sistemi hastalıklarında fayda sağlar.

Böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarına iyi gelir.

Kireçlenme, metabolizmal bozukluklara faydalıdır.

Astım, bronşit ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir.

Kalp ve kan dolaşımı, cilt hastalıklarını tedavi etmektedir.

 

» Kategori Konya Kaplıcaları

Etiketler:

Yorumlar

Yorum yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.